Dobry Kubek

Dobry Kubek

❤️ Biorąc kawę na wynos możesz zrobić coś dobrego. ❤️

Od każdej kawy sprzedanej na wynos w naszym DOBRYM KUBKU przekażemy 10 groszy na cele charytatywne.

Przelewy będziemy robili co miesiąc, a na jakie cele? Na pewno Was o tym poinformujemy tutaj na stronie oraz na naszym Facebooku

Regulamin akcji „DOBRY KUBEK” dostępny jest tutaj.

WRZESIEŃ 2017 – przekazaliśmy 180 zł na konto Fundacji Na ratunek Dzieciom z chorobą nowotworową Przylądek Nadziei
PAŹDZIERNIK 2017 – przekazaliśmy 203 zł dla Fundacja Rak’n’Roll Wygraj Życie
LISTOPAD 2017 – przekazaliśmy 388 zł dla Fundacja DKMS
GRUDZIEŃ 2017 – przekazaliśmy 154 zł dla Fundacji Akogo Ewy Błaszczyk
~2018~ 
STYCZEŃ 2018 – miesiącem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dlatego oprócz przekazania 5% utargu z 14 stycznia, także pieniążki ze sprzedaży Dobrych Kubków przekazujemy na cele WOŚP. A dokładnie było to 194 zł.
LUTY 2018 – luty jest miesiącem zakochanych, także żeby nasze serducha miały dla kogo bić, wspieramy w tym miesiącu Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi kwotą 166 zł.
MARZEC 2018 – marzec kojarzy się z Kobietą, wtedy mamy święto, ale i wspieramy na każdym polu walkę o nasze prawa. Stąd w tym miesiącu przelaliśmy 201 zł na konto  Fundacji Feminoteka 
KWIECIEŃ 2018 – w kwietniu robi się cieplutko, zieleń nabiera barw, rośliny budzą się do życia. Fajnie móc je oglądać z każdym rozpoczęciem wiosny, zatem w tym miesiącu całym sercem wspieramy  Fundację Nasza Ziemia  kwotą 189 zł.
MAJ 2018 – w tym miesiącu postanowiliśmy wziąć udział w akcji „Zwierzowtorki” organizowanej przez  Fundację Nasze Zoo  uzbieraną kwotę ze sprzedaży kaw na wynos przekazaliśmy Fundacji. A było to 150 zł.
CZERWIEC 2018 – lato w pełni, wakacje trwają, dlatego chcemy wesprzeć dziś te dzieciaki, które dzięki Fundacji Art of Living Polska mogą spędzić choć kilka dni w pięknym otoczeniu, na wakacyjnym wyjeździe, aby cieszyć się beztroską dzieciństwa. Wsparliśmy akcję „Podaruj Wakacje Dzieciom” kwotą 234 zł.
LIPIEC 2018 – w tym miesiącu wsparliśmy bliską nam osobę i wpłaciliśmy pieniążki na leczenie Mateusza. Było to 199 zł.
SIERPIEŃ 2018 – ten miesiąc ma duże znaczenie dla walki z plastikowymi słomkami, które postanowiliśmy wycofać z użycia. Dodatkowo zdecydowaliśmy się wesprzeć działania Boyana Slata i jego organizacji The Ocean Cleanup w oczyszczaniu wielkiej pacyficznej wyspy śmieci. Fundację wsparliśmy kwotą 193 zł.
WRZESIEŃ 2018 – Fundacja Zwierzęca Polana uznaje wrzesień miesiącem adopcji, zatem i my przyłączamy się do tej akcji w sposób pośredni wpłacając 243 zł, co w małym stopniu pomoże pokryć Fundacji koszty leczenia weterynaryjnego zwierząt, które są pod ich opieką.
PAŹDZIERNIK 2018 – tak samo jak w ubiegłym roku, w październiku chcemy wesprzeć ogólnopolską akcję walki z rakiem piersi. Dochód zebrany z akcji Dobrego Kubka przekazaliśmy Federacji Stowarzyszeniu „Amazonki”. Było to 276 zł.
LISTOPAD 2018 – to wyjątkowy miesiąc w historii Polski. To rocznica 100-lecia naszej Niepodległości. Tym samym chcielibyśmy wesprzeć wszystkich funkcjonariuszy mundurowych, którzy doznali uszczerbku na zdrowiu podczas pełnienia służby oraz dzieci tych którzy utracili życie lub zdrowie, w tym głównie dzieci polskich żołnierzy. Wsparliśmy Fundację Sprzymierzeni z GROM, kwotą 288 zł.
 GRUDZIEŃ 2018 – to zima i ciężkie chwile dla zwierzaków. Chcemy im dać choć trochę karmy i ciepła, dlatego w tym miesiącu wsparliśmy naszych sąsiadów z Konstancina, czyli Koci Azyl. Przelaliśmy sumę 291zł zebraną za Wasze kawki na wynos.
~2019~ 
STYCZEŃ 2019 – jak co roku w styczniu nasze serducha zawsze będą grały z Orkiestrą i Jurkiem Owsiakiem. W tym roku standardowo przekazaliśmy 5% utargu z 13 stycznia oraz dodatkowo 10 groszy ze sprzedaży Dobrych Kubków na cele WOŚP. A było to 279 zł.
LUTY 2019 – „Wszystkie dzieci nasze są” jak śpiewała Majka Jeżowska, a nam marzy się, by każde z nich miało równe szanse na codzienny uśmiech bez względu na miejsce w którym żyje. W lutym całe serducho i pieniądze uzbierane za kupiony przez Was Dobry Kubek przekazujemy na fundację Pawła Huka- New Hope Africa, a konkretnie dla dzieci z wioski Maili Tatu. Kwota, którą przelaliśmy to 303 zł.
MARZEC 2019 – marzec jest KOBIETĄ, tego się mocno trzymamy i w tym roku wsparliśmy dzięki Wam i kawom kupionym na wynos w Dobrym Kubku Centrum Praw Kobiet. W sumie uzbieraliśmy 298 zł.
KWIECIEŃ 2019 – wprawdzie dopiero w maju przypadają urodziny drugie Jasia i Małgosi, czyli lisiego rodzeństwa, które zostały odebrane interwencyjnie z fermy futrzarskiej, ale my już dziś chcemy wesprzeć stowarzyszenie Otwarte Klatki, które codziennie walczy o losy zwierząt hodowlanych. Wpłaciliśmy na konto stowarzyszenia 301 zł.
MAJ 2019 – w tym miesiącu zdecydowaliśmy się wspomóc Małych Wojowników walczących z chorobą nowotworową z Fundacji Cancer Fighters. Tym samym chcemy ich wesprzeć w codziennej walce z rakiem, aby mieli siłę walczyć o siebie i choć na chwilkę zapomnieć o chorobie. Działania Fundacji wsparliśmy kwotą 308 zł.
CZERWIEC 2019 – wakacje tuż tuż, zatem nasze myśli zawsze kierujemy w stronę dzieciaków i organizacji dla nich letniego wypoczynku. Z ogromną przyjemnością przelaliśmy dochód z akcji (315 zł) na konto Fundacji Marcina Gortata MG13. Fundacja od lat organizuje obozy i treningi szkoleniowe dla dzieci i młodzieży (Marcin Gortat Camp) oraz promuje zdrowy styl życia.
 LIPIEC 2019 – zawsze pieniążki za dany miesiąc wpłacamy w kolejnym, aby mieć dane ze sprzedaży kawek na wynos. Chwilkę myśleliśmy na jaki cel przeznaczyć zebrane 310 zł w lipcu, po czym okazało się, że nasz bardzo dobry znajomy, wspaniały człowiek o ogromym serduchu Tomek Habdas ruszył właśnie w 500km podróż po Głównym Szlaku Beskidzkim, aby wesprzeć Fundację Pomocy Dzieciom w Żywcu. Tym samym przelaliśmy 310 zł na konto Fundacji ze sprzedaży kaw w DOBRYM KUBKU, ale dodaliśmy jeszcze kolejne 310 zł od siebie, aby wesprzeć działania Tomka i pomóc dzieciakom z Żywca.
 SIERPIEŃ 2019 – kwotę 380 zł przekazujemy Fundacji Na Widelcu. My wiemy, że świadome jedzenie jest ważne. Ważne jest dla nas również, by nasze dzieci miały szansę w tej wiedzy wyrastać. To dobry cel, wspieramy go całym sercem.
WRZESIEŃ 2019 – przed nami coraz zimniejsze miesiące. Wrześniową kwotę w wysokości: 345 zł, chcielibyśmy przekazać Fundacji Niechciane i Zapomniane, a co za tym idzie czworonogom, które bez ludzkiej pomocy często poradzić sobie same nie mogą.

PAŹDZIERNIK I LISTOPAD 2019 –  Jako że październik jest miesiącem walki z rakiem piersi kwotę 403 zł przekazujemy niezawodnej Fundacji Rak’n’Roll. Listopad minął nam pod znakiem mężczyzny i walki z rakiem prostaty. Kwotę 389 zł przekazujemy tej samej Fundacji. Tym samym gorąco zachęcamy by poczytać o kampanii Gadaj*Badaj i zagonić siebie, męża, chłopaka, tatę na badania:) Ma to sens! Rak’n’Roll – wspieramy Was i dziękujemy za to co robicie.

GRUDZIEŃ 2019 – w grudniu kwota za zakupione przez Was kawy na wynos i naszych kilka groszy wsparło bliskiemu Bułkowemu sercu Jarka Berdaka z I love nature. Z I love nature znamy się na „Ty” dosłownie. Od warsztatu i od kuchni, bo to właśnie m. in. na deskach Jarka zjecie u nas śniadanie. Ten człowiek i ta marka to coś więcej niż firma. To dusza, pasja i szacunek do natury. Dziś Jarek potrzebuje pomocy, by znów stanąć na nogi i móc wrócić do pracy. Kwotę 420 zł przelewamy na konto zrzutki organizowanej przez jego bliskich https://zrzutka.pl/pnb4uy
~2020~ 
STYCZEŃ 2020 – styczeń od zawsze mija nam z Orkiestrą i Jurkiem Owsiakiem. W tym roku klasycznie przekazaliśmy 5% utargu z dnia wielkiego Finału plus nasza ekipa Bułkowa przekazała wszystkie napiwki z tego dnia na rzecz Fundacji. Dodatkowo 10 groszy ze sprzedaży Dobrych Kubków w styczniu także przelaliśmy na cele WOŚP. Łącznie było to, aż 2350 zł!

LIPIEC 2020po krótkiej przerwie wracamy do Was skumulowaną porcją dobroci. #dobrykubek mimo momentu ciszy związanego z zawirowaniami na całym świecie i u nas, tak bardzo lokalnie, wraca z pełną mocą. Historie Bułek są różne, ale zawsze wiążą się z Pracownikami bez których nigdy nie budowalibyśmy ich tak barwnie. Jedną z nich była Ada. Z kilku miesięcy do tyłu udało nam się uzbierać nie lada kwotę bo: 631 zł, którą przekazujemy na cel wyjątkowo bliski Jej sercu. Zachęcamy Was tym samym do poświęcenia minutki, zapoznania się z akcją i wsparcia ich walki o zdrowie Maćka. https://www.siepomaga.pl/maciej-kulinski

SIERPIEŃ 2020 – choć wciąż nie jest nam łatwo, ale #dobrykubek to działania wartościowe na tyle, że nie chcemy z nich rezygnować. Uzbieraną w sierpniu kwotą (280 zł) wsparliśmy Fundację Batorego, ponieważ tolerancja i szacunek to coś czego nam bardzo mocno potrzeba.

WRZESIEŃ, PAŹDZIERNIK 2020 – wrzesień i październik to dla nas miesiące KOBIET. Wspieramy i chcemy walczyć o wolny wybór o możliwość decydowania o sobie samej. Dlatego kwotę niewielką (360 zł) ze względu na panującą sytuację, ale za to mega z głębi serca przekazujemy na konto Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Dziękujemy Wam tym samym za wsparcie nas w tym ciężkim czasie jako śniadaniowni, jak również inicjatyw działających na rzecz poszanowania naszej wolności.

LISTOPAD i GRUDZIEŃ 2020 – w tych miesiącach ważna jest Bułka – lecz nie nasza restauracja, a zbiórka organizowana na rzecz Stowarzyszenia Pomocy i Interwencji Społecznej w Warszawie, która zbiera pieniądze na „Bułkę na dzień dobry”. Mobilny Punkt Poradnictwa to autobus jeżdżący po Warszawie, który pomaga osobom w kryzysie bezdomności, w autobusie można napić się czegoś ciepłego i do niedawna także coś zjeść, ale budżet na jedzenie odebrano, zatem z ogromną chęcią dołączamy się do zrzutki i przekazujemy na ten cel 300 zł, które udało nam się zebrać dzięki akcji #dobrykubek

~2021~ 

STYCZEŃ 2021 – jak co roku Bułka wspiera WOŚP. Zawsze przekazujemy  5% obrotu z wszystkich Bułek z dnia finału Wielkiej Orkiestry oraz to co zebraliśmy w akcji #dobrykubek. W tym roku wiadomo, że jest skromniej, ale każda złotówka się liczy i cieszymy się, że mimo wszystko możemy wziąć udział w zbiórce. Łącznie przelaliśmy 645 zł.

LUTY – SIERPIEŃ 2021 – przez dłuższą chwilę znów borykaliśmy się z pandemią i lockdownem. Dlatego kwoty, które możemy przekazać na coś dobrego nie były za duże. Potem były wakacje i odwiedzaliście nam super tłumnie, za co jesteśmy baaardzo wdzięczni. Długo też szukaliśmy też odpowiedniego celu, na który chcemy wpłacić zebraną kwotę. I nagle, pewnego dnia na kanale Make Life Harder pojawia się Piotr Łój ze swoim projektem Virtual Dream i serce nam rośnie i dostajemy gęsiej skóry. To jest on! To jego patronem chcemy zostać i wspierać to co robi. Koniecznie zajrzyjcie do niego na Instagram jakie cudne rzeczy robi dla chorych dzieciaków, seniorów i pacjentów hospicjów ❤️  Cała zebrana kwota leci zatem do Piotra, niech niesie swoje filmy w świat.

WRZESIEŃ 2021 – zdecydowanie lubimy pomagać tym, których historie są nam bliskie. A historia, Halinki, kotka, którego przygarnęła Agata, nasza Managerka z Bułki, dotyka nas mocno. Agata znalazła kota na olx, jako kota 8 letniego „oddam w dobre ręce”. Poprzedni właściciel nic nie zasygnalizował, że kot może mieć problemy zdrowotne. Przekazał go jako okaz zdrowia i kotka, który jeszcze ma przed sobą długie lata życia. Po paru dniach okazało się niestety, że Halinka jest mocno chora, jej nerki praktycznie wcale nie pracują. Wymaga mnóstwa leków, dwóch kroplówek w ciągu dnia i ogromnej miłości, które wiemy, że Agata daje jej jak mało kto na świecie. Natomiast kuracja jest tak straszliwie kosztowna, że jako Bułka chcemy się dorzuć do leczenia Halinki ❤️  trzymajcie się zdrowo i silnie dziewczyny!

PAŹDZIERNIK I LISTOPAD 2021 – często blisko nas dzieją się rzeczy, na które nie możemy patrzeć obojętnie i udawać, że ich nie ma – są – i chcemy tutaj zabrać głos i pomóc, tak jak możemy. Dlatego przesyłamy to co uzbieraliśmy ze sprzedaż kaw na wynos na Fundację Ocalenie.

GRUDZIEŃ 2021 – w czasie świątecznym postanowiliśmy zadbać tym razem o zwierzęta, zorganizowaliśmy zbiórki żywności i potrzebnych rzeczy dla schroniska DIOZ na Dolnym Śląsku. Dodatkowo zorganizowaliśmy koncert charytatywny i sprzedawaliśmy PSIASTKA, gdzie dochód (1109 zł) z ich sprzedaży przekazaliśmy także na konto DIOZ.

~2022~ 

STYCZEŃ 2022 – to już tradycja, od zawsze wspieramy WOŚP ❤️  w tym roku klasycznie przekazaliśmy 5% obrotu z dnia finału Orkiestry – czyli 2632 zł i niezmiennie całym serduchem ich wspieramy!

LUTY 2022 – nikt nie spodziewał się tego co wydarzy się w Ukrainie. Po latach covidu widzieliśmy już nadzieję na spokojną wiosnę i piękne lato. Stało się inaczej i nie mogliśmy  być tutaj obojętni. Pracują z nami cudowne osoby z Ukrainy, budują z nami Bułkę od wielu wielu lat, są dla nas jak Rodzina. Serca nam pękły 24 lutego, dlatego cała kwota dobrego kubka pomnożona razy 10 (5230 zł) została przekazana dla Ukraińskiego wojska. Ukraino jesteśmy z Wami! 💙💛

MARZEC 2022 – nasze serca i nasza pomoc (1000 zł) wciąż kieruje się w stronę Ukrainy, tym razem dla bliskiej nam osoby ❤️

KWIECIEŃ/MAJ 2022 – w tych miesiącach chcieliśmy wesprzeć Fundację Historia Vita (kwotą 1540 zł), która jest naprawdę blisko wydarzeń w Ukrainie. Zajmuje się organizacją transport uchodźców z głębi Ukrainy i zaopatrzeniem jednostek rządowych, wojskowych i społeczności lokalnych, które tego najbardziej potrzebują.
CZERWIEC 2022 – Challenging Hope – Międzykulturowy Ośrodek Wsparcia, czyli Hostel Interwencyjny dla Uchodźców z Ukrainy w Krakowie powstały dzięki Fundacji Wolno Nam, która robi naprawdę cudowne i wielkie rzeczy na rzecz Ukraińców. 
To mała lokalna inicjatywa, dlatego tym bardziej warto takim organizacjom pomagać. Na konto Fundacji przelaliśmy 880 zł.

LIPIEC 2022 – wysyłamy trochę miłości do zwierzaków WWF POLSKA 🐼

SIERPIEŃ 2022 – był miesiącem trzeźwości, a my wspieramy Centrum Praw Kobiet, które pomaga kobietom doświadczających przemocy, także z powodu nadużywania alkoholu w rodzinach.

WRZESIEŃ 2022 – w miesiącu walki z rakiem, pamiętaliśmy o niesamowitym wsparciu, które udziela Fundacja Rak’n’Roll. Wygraj Życie ♥️

PAŹDZIERNIK 2022 – to miesiąc walki z rakiem piersi, szczególną rolę w przejściu przez trud walki odgrywa tu Federacja Amazonki, która zrzesza kobiety w trudnym okresie leczenia i rekonwalescencji.

LISTOPAD 2022 – na świecie znany jako MOVEMBER, to miesiąc poświęcony profilaktyce i edukacji mężczyzn o raku prostaty i jąder, panowie gadajcie się! Jedną z organizacji która zajmuje się tym tematem w Polsce jest Onkofundacja Alivia

GRUDZIEŃ 2022 – i znowu edukacja, tym razem w zakresie HIV, bo grudzień to właśnie miesiąc propagujacy badania w tej dziedzinie. Fundacja Edukacji Społecznej FES dzięki za wysiłek wkładany w edukowanie w tym temacie!

STYCZEŃ 2023 – to już nasza mak tradycja, że styczniowy Dobry Kubek leci do Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – no words needed, jesteście najlepsi!

dobry kubek


 

 DOBRY KUBEK