Dobry Kubek

Dobry Kubek

❤️ Biorąc kawę na wynos możesz zrobić coś dobrego. ❤️

Od każdej kawy sprzedanej na wynos w naszym DOBRYM KUBKU przekażemy 10 groszy na cele charytatywne.

Przelewy będziemy robili co miesiąc, a na jakie cele? Na pewno Was o tym poinformujemy tutaj na stronie oraz na naszym Facebooku

Regulamin akcji „DOBRY KUBEK” dostępny jest tutaj.

WRZESIEŃ 2017 – przekazaliśmy 180 zł na konto Fundacji Na ratunek Dzieciom z chorobą nowotworową Przylądek Nadziei
PAŹDZIERNIK 2017 – przekazaliśmy 203 zł dla Fundacja Rak’n’Roll Wygraj Życie
LISTOPAD 2017 – przekazaliśmy 388 zł dla Fundacja DKMS
GRUDZIEŃ 2017 – przekazaliśmy 154 zł dla Fundacji Akogo Ewy Błaszczyk
~2018~ 
STYCZEŃ 2018 – miesiącem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dlatego oprócz przekazania 5% utargu z 14 stycznia, także pieniążki ze sprzedaży Dobrych Kubków przekazujemy na cele WOŚP. A dokładnie było to 194 zł.
LUTY 2018 – luty jest miesiącem zakochanych, także żeby nasze serducha miały dla kogo bić, wspieramy w tym miesiącu Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi kwotą 166 zł.
MARZEC 2018 – marzec kojarzy się z Kobietą, wtedy mamy święto, ale i wspieramy na każdym polu walkę o nasze prawa. Stąd w tym miesiącu przelaliśmy 201 zł na konto  Fundacji Feminoteka 
KWIECIEŃ 2018 – w kwietniu robi się cieplutko, zieleń nabiera barw, rośliny budzą się do życia. Fajnie móc je oglądać z każdym rozpoczęciem wiosny, zatem w tym miesiącu całym sercem wspieramy  Fundację Nasza Ziemia  kwotą 189 zł.
MAJ 2018 – w tym miesiącu postanowiliśmy wziąć udział w akcji „Zwierzowtorki” organizowanej przez  Fundację Nasze Zoo  uzbieraną kwotę ze sprzedaży kaw na wynos przekazaliśmy Fundacji. A było to 150 zł.
CZERWIEC 2018 – lato w pełni, wakacje trwają, dlatego chcemy wesprzeć dziś te dzieciaki, które dzięki Fundacji Art of Living Polska mogą spędzić choć kilka dni w pięknym otoczeniu, na wakacyjnym wyjeździe, aby cieszyć się beztroską dzieciństwa. Wsparliśmy akcję „Podaruj Wakacje Dzieciom” kwotą 234 zł.
LIPIEC 2018 – w tym miesiącu wsparliśmy bliską nam osobę i wpłaciliśmy pieniążki na leczenie Mateusza. Było to 199 zł.
SIERPIEŃ 2018 – ten miesiąc ma duże znaczenie dla walki z plastikowymi słomkami, które postanowiliśmy wycofać z użycia. Dodatkowo zdecydowaliśmy się wesprzeć działania Boyana Slata i jego organizacji The Ocean Cleanup w oczyszczaniu wielkiej pacyficznej wyspy śmieci. Fundację wsparliśmy kwotą 193 zł.
WRZESIEŃ 2018 – Fundacja Zwierzęca Polana uznaje wrzesień miesiącem adopcji, zatem i my przyłączamy się do tej akcji w sposób pośredni wpłacając 243 zł, co w małym stopniu pomoże pokryć Fundacji koszty leczenia weterynaryjnego zwierząt, które są pod ich opieką.
PAŹDZIERNIK 2018 – tak samo jak w ubiegłym roku, w październiku chcemy wesprzeć ogólnopolską akcję walki z rakiem piersi. Dochód zebrany z akcji Dobrego Kubka przekazaliśmy Federacji Stowarzyszeniu „Amazonki”. Było to 276 zł.
LISTOPAD 2018 – to wyjątkowy miesiąc w historii Polski. To rocznica 100-lecia naszej Niepodległości. Tym samym chcielibyśmy wesprzeć wszystkich funkcjonariuszy mundurowych, którzy doznali uszczerbku na zdrowiu podczas pełnienia służby oraz dzieci tych którzy utracili życie lub zdrowie, w tym głównie dzieci polskich żołnierzy. Wsparliśmy Fundację Sprzymierzeni z GROM, kwotą 288 zł.
 GRUDZIEŃ 2018 – to zima i ciężkie chwile dla zwierzaków. Chcemy im dać choć trochę karmy i ciepła, dlatego w tym miesiącu wsparliśmy naszych sąsiadów z Konstancina, czyli Koci Azyl. Przelaliśmy sumę 291zł zebraną za Wasze kawki na wynos.
~2019~ 
STYCZEŃ 2019 – jak co roku w styczniu nasze serducha zawsze będą grały z Orkiestrą i Jurkiem Owsiakiem. W tym roku standardowo przekazaliśmy 5% utargu z 13 stycznia oraz dodatkowo 10 groszy ze sprzedaży Dobrych Kubków na cele WOŚP. A było to 279 zł.
LUTY 2019 – „Wszystkie dzieci nasze są” jak śpiewała Majka Jeżowska, a nam marzy się, by każde z nich miało równe szanse na codzienny uśmiech bez względu na miejsce w którym żyje. W lutym całe serducho i pieniądze uzbierane za kupiony przez Was Dobry Kubek przekazujemy na fundację Pawła Huka- New Hope Africa, a konkretnie dla dzieci z wioski Maili Tatu. Kwota, którą przelaliśmy to 303 zł.
MARZEC 2019 – marzec jest KOBIETĄ, tego się mocno trzymamy i w tym roku wsparliśmy dzięki Wam i kawom kupionym na wynos w Dobrym Kubku Centrum Praw Kobiet. W sumie uzbieraliśmy 298 zł.
KWIECIEŃ 2019 – wprawdzie dopiero w maju przypadają urodziny drugie Jasia i Małgosi, czyli lisiego rodzeństwa, które zostały odebrane interwencyjnie z fermy futrzarskiej, ale my już dziś chcemy wesprzeć stowarzyszenie Otwarte Klatki, które codziennie walczy o losy zwierząt hodowlanych. Wpłaciliśmy na konto stowarzyszenia 301 zł.
MAJ 2019 – w tym miesiącu zdecydowaliśmy się wspomóc Małych Wojowników walczących z chorobą nowotworową z Fundacji Cancer Fighters. Tym samym chcemy ich wesprzeć w codziennej walce z rakiem, aby mieli siłę walczyć o siebie i choć na chwilkę zapomnieć o chorobie. Działania Fundacji wsparliśmy kwotą 308 zł.
CZERWIEC 2019 – wakacje tuż tuż, zatem nasze myśli zawsze kierujemy w stronę dzieciaków i organizacji dla nich letniego wypoczynku. Z ogromną przyjemnością przelaliśmy dochód z akcji (315 zł) na konto Fundacji Marcina Gortata MG13. Fundacja od lat organizuje obozy i treningi szkoleniowe dla dzieci i młodzieży (Marcin Gortat Camp) oraz promuje zdrowy styl życia.
 LIPIEC 2019 – zawsze pieniążki za dany miesiąc wpłacamy w kolejnym, aby mieć dane ze sprzedaży kawek na wynos. Chwilkę myśleliśmy na jaki cel przeznaczyć zebrane 310 zł w lipcu, po czym okazało się, że nasz bardzo dobry znajomy, wspaniały człowiek o ogromym serduchu Tomek Habdas ruszył właśnie w 500km podróż po Głównym Szlaku Beskidzkim, aby wesprzeć Fundację Pomocy Dzieciom w Żywcu. Tym samym przelaliśmy 310 zł na konto Fundacji ze sprzedaży kaw w DOBRYM KUBKU, ale dodaliśmy jeszcze kolejne 310 zł od siebie, aby wesprzeć działania Tomka i pomóc dzieciakom z Żywca.
 SIERPIEŃ 2019 – kwotę 380 zł przekazujemy Fundacji Na Widelcu. My wiemy, że świadome jedzenie jest ważne. Ważne jest dla nas również, by nasze dzieci miały szansę w tej wiedzy wyrastać. To dobry cel, wspieramy go całym sercem.
WRZESIEŃ 2019 – przed nami coraz zimniejsze miesiące. Wrześniową kwotę w wysokości: 345 zł, chcielibyśmy przekazać Fundacji Niechciane i Zapomniane, a co za tym idzie czworonogom, które bez ludzkiej pomocy często poradzić sobie same nie mogą.

PAŹDZIERNIK I LISTOPAD 2019 –  Jako że październik jest miesiącem walki z rakiem piersi kwotę 403 zł przekazujemy niezawodnej Fundacji Rak’n’Roll. Listopad minął nam pod znakiem mężczyzny i walki z rakiem prostaty. Kwotę 389 zł przekazujemy tej samej Fundacji. Tym samym gorąco zachęcamy by poczytać o kampanii Gadaj*Badaj i zagonić siebie, męża, chłopaka, tatę na badania:) Ma to sens! Rak’n’Roll – wspieramy Was i dziękujemy za to co robicie.

GRUDZIEŃ 2019 – w grudniu kwota za zakupione przez Was kawy na wynos i naszych kilka groszy wsparło bliskiemu Bułkowemu sercu Jarka Berdaka z I love nature. Z I love nature znamy się na „Ty” dosłownie. Od warsztatu i od kuchni, bo to właśnie m. in. na deskach Jarka zjecie u nas śniadanie. Ten człowiek i ta marka to coś więcej niż firma. To dusza, pasja i szacunek do natury. Dziś Jarek potrzebuje pomocy, by znów stanąć na nogi i móc wrócić do pracy. Kwotę 420 zł przelewamy na konto zrzutki organizowanej przez jego bliskich https://zrzutka.pl/pnb4uy
~2020~ 
STYCZEŃ 2020 – styczeń od zawsze mija nam z Orkiestrą i Jurkiem Owsiakiem. W tym roku klasycznie przekazaliśmy 5% utargu z dnia wielkiego Finału plus nasza ekipa Bułkowa przekazała wszystkie napiwki z tego dnia na rzecz Fundacji. Dodatkowo 10 groszy ze sprzedaży Dobrych Kubków w styczniu także przelaliśmy na cele WOŚP. Łącznie było to, aż 2350 zł!

LIPIEC 2020po krótkiej przerwie wracamy do Was skumulowaną porcją dobroci. #dobrykubek mimo momentu ciszy związanego z zawirowaniami na całym świecie i u nas, tak bardzo lokalnie, wraca z pełną mocą. Historie Bułek są różne, ale zawsze wiążą się z Pracownikami bez których nigdy nie budowalibyśmy ich tak barwnie. Jedną z nich była Ada. Z kilku miesięcy do tyłu udało nam się uzbierać nie lada kwotę bo: 631 zł, którą przekazujemy na cel wyjątkowo bliski Jej sercu. Zachęcamy Was tym samym do poświęcenia minutki, zapoznania się z akcją i wsparcia ich walki o zdrowie Maćka. https://www.siepomaga.pl/maciej-kulinski

SIERPIEŃ 2020 – choć wciąż nie jest nam łatwo, ale #dobrykubek to działania wartościowe na tyle, że nie chcemy z nich rezygnować. Uzbieraną w sierpniu kwotą (280 zł) wsparliśmy Fundację Batorego, ponieważ tolerancja i szacunek to coś czego nam bardzo mocno potrzeba.

WRZESIEŃ, PAŹDZIERNIK 2020 – wrzesień i październik to dla nas miesiące KOBIET. Wspieramy i chcemy walczyć o wolny wybór o możliwość decydowania o sobie samej. Dlatego kwotę niewielką (360 zł) ze względu na panującą sytuację, ale za to mega z głębi serca przekazujemy na konto Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Dziękujemy Wam tym samym za wsparcie nas w tym ciężkim czasie jako śniadaniowni, jak również inicjatyw działających na rzecz poszanowania naszej wolności.

LISTOPAD i GRUDZIEŃ 2020 – w tych miesiącach ważna jest Bułka – lecz nie nasza restauracja, a zbiórka organizowana na rzecz Stowarzyszenia Pomocy i Interwencji Społecznej w Warszawie, która zbiera pieniądze na „Bułkę na dzień dobry”. Mobilny Punkt Poradnictwa to autobus jeżdżący po Warszawie, który pomaga osobom w kryzysie bezdomności, w autobusie można napić się czegoś ciepłego i do niedawna także coś zjeść, ale budżet na jedzenie odebrano, zatem z ogromną chęcią dołączamy się do zrzutki i przekazujemy na ten cel 300 zł, które udało nam się zebrać dzięki akcji #dobrykubek

~2021~ 

STYCZEŃ 2021 – jak co roku Bułka wspiera WOŚP. Zawsze przekazujemy  5% obrotu z wszystkich Bułek z dnia finału Wielkiej Orkiestry oraz to co zebraliśmy w akcji #dobrykubek. W tym roku wiadomo, że jest skromniej, ale każda złotówka się liczy i cieszymy się, że mimo wszystko możemy wziąć udział w zbiórce. Łącznie przelaliśmy 645 zł.

LUTY – SIERPIEŃ 2021 – przez dłuższą chwilę znów borykaliśmy się z pandemią i lockdownem. Dlatego kwoty, które możemy przekazać na coś dobrego nie były za duże. Potem były wakacje i odwiedzaliście nam super tłumnie, za co jesteśmy baaardzo wdzięczni. Długo też szukaliśmy też odpowiedniego celu, na który chcemy wpłacić zebraną kwotę. I nagle, pewnego dnia na kanale Make Life Harder pojawia się Piotr Łój ze swoim projektem Virtual Dream i serce nam rośnie i dostajemy gęsiej skóry. To jest on! To jego patronem chcemy zostać i wspierać to co robi. Koniecznie zajrzyjcie do niego na Instagram jakie cudne rzeczy robi dla chorych dzieciaków, seniorów i pacjentów hospicjów ❤️  Cała zebrana kwota leci zatem do Piotra, niech niesie swoje filmy w świat.

WRZESIEŃ 2021 – zdecydowanie lubimy pomagać tym, których historie są nam bliskie. A historia, Halinki, kotka, którego przygarnęła Agata, nasza Managerka z Bułki, dotyka nas mocno. Agata znalazła kota na olx, jako kota 8 letniego „oddam w dobre ręce”. Poprzedni właściciel nic nie zasygnalizował, że kot może mieć problemy zdrowotne. Przekazał go jako okaz zdrowia i kotka, który jeszcze ma przed sobą długie lata życia. Po paru dniach okazało się niestety, że Halinka jest mocno chora, jej nerki praktycznie wcale nie pracują. Wymaga mnóstwa leków, dwóch kroplówek w ciągu dnia i ogromnej miłości, które wiemy, że Agata daje jej jak mało kto na świecie. Natomiast kuracja jest tak straszliwie kosztowna, że jako Bułka chcemy się dorzuć do leczenia Halinki ❤️  trzymajcie się zdrowo i silnie dziewczyny!

PAŹDZIERNIK I LISTOPAD 2021 – często blisko nas dzieją się rzeczy, na które nie możemy patrzeć obojętnie i udawać, że ich nie ma – są – i chcemy tutaj zabrać głos i pomóc, tak jak możemy. Dlatego przesyłamy to co uzbieraliśmy ze sprzedaż kaw na wynos na Fundację Ocalenie.

dobry kubek


 

 DOBRY KUBEK